Belediyemiz tarafından çok kısa bir sürede planlanıp, projelendirilip ve yapım aşaması tamamlanan Sosyal Tesisimizi dualarla hizmete açtık. İlçemizde kadınlarımızın hem bebeklerinin hem de kendi ihtiyaçlarını karşılayıp dinlenmeleri için ihtiyaç olan “Aile ve Çocuk Sosyal Merkezi”mizin açılışı; Ak Parti Adana İl Başkanı Av.Fikret YENİ, İlçe Kaymakamımız Adem BAŞOĞLU,Garnizon Komutanımız Yasin MERTCAN, Belediye Başkanımız Av. Remzi ERGÜ, Ak Parti Adana İl Kadın Kolları Başkanı Sevil CAN, İlçe Protokolü, Ak Parti Adana İl Yönetim Kurulu Üyeleri, Meclis Üyelerimiz, Mahalle Muhtarlarımız, Siyasi Partilerimizin İlçe Temsilcileri, Sivil Toplum Kuruluşları Temsilcileri, Kurum Amir ve Memurları, ilçe esnafımız ve çok sayıda vatandaşımızın da olduğu kalabalık bir katılımla gerçekleşti.
Sosyal Tesisimizde kadınlarımızın hem bebeklerinin hem de kendi ihtiyaçlarını karşılayacağı mekânlar dışında İnsanların kendi yetiştirdikleri ürünleri pazarladıkları ve ‘Köylü Pazarı’ adı verilen alanda yer alan merkezde, emzirme ve bebek bakım odası, mutfak, kafeterya ve tuvaletler de bulunuyor.

Sosyal Merkezimizin açılışında konuşan AK Parti Adana İl Başkanı Av.Fikret YENİ, Tufanbeyli’nin şanslı olduğunu belirterek, “Tufanbeyli’nin her ihtiyacına çok duyarlı ve hassasiyetle yaklaşan belediye başkanı ve kaymakamı var. Bundan dolayı çok şanslı. Bugün burada açılışını yapacak olduğumuz, sosyal manada çok anlam ifade edecek tesisimizde, ben AK Parti İl Başkanı olarak belediye başkanıma Tufanbeyliler adına teşekkür ediyorum” dedi.
İlçe Kaymakamımız Adem BAŞOĞLU da belediyeciliğin sadece altyapı hizmetleri sunmak olmadığını, aynı zamanda insanların sosyal ihtiyaçlarını kişisel ihtiyaçlarını giderecek mekanları hazırlamak olduğunu belirterek, “Bu konuda gayretler sarf eden belediye başkanımıza hepinizin huzurunda ilçemiz adına ben teşekkür ediyorum. Kendisi her zaman eğitim sosyal ve kültürel alanda bizi hiç bir zaman yalnız bırakmıyor” diye konuştu.

Belediye Başkanımız Av.Remzi ERGÜ’de, “Bugün burada mütevazi bir açılış yapıyoruz. Burası daha önce çamur ve tozdan geçilmiyordu. Her zaman aklımdaydı. Belediye başkanı olmadan önce de aklımdaydı. İhtiyaç da vardı. Özellikle dışarıdan gelen köylü vatandaşlarımızın oturacakları ve diğer ihtiyaçlarını giderecekleri yer konusunda mağdur oluyorlardı. Bu ihtiyacı gördük. Ve vatandaşlarımıza böyle bir sosyal mekan sunmaya çalıştık. Bizden her zaman desteklerini esirgemeyen İl Başkanımız Sayın Fikret YENİ’ye de huzurlarınızda teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.
Sosyal Tesisimizin yapımında emeği geçen ve tesisin açılışa katılan herkese Teşekkür ediyoruz. İlçemize Hayırlı olsun.